NBA: Ο Γιάννης έχασε από τον Λεμπρόν

Δευτέρα, 23 Μαρτίου 2015 12:53
UPD:12:56
USA Today Sports/Benny Sieu

Ο 20χρονος διεθνής έπαιξε 35 λεπτά για τα «ελάφια» και τελείωσε τον αγώνα απέναντι στους Καβαλίερς με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Πολύ καλός για ακόμη μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ακόμη μία ήττα για το Μιλγουόκι όμως, που έχασε καθαρά στην έδρα του από το Κλίβελαντ με 108-90 και έχει πια περιέλθει σε αρνητικό «ισοζύγιο», με 34 νίκες και 36 ήττες.

Ο 20χρονος διεθνής έπαιξε 35 λεπτά για τα «ελάφια» και τελείωσε τον αγώνα απέναντι στους Καβαλίερς με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ, την ώρα που από τους νικητές κορυφαίος ήταν ο Λεμπρόν Τζέιμς με 28 πόντους.

Εκπληκτικός ξανά ο Ράσελ Ουέστμπρουκ, έφτασε στο στο δέκατο φετινό «τριπλ-νταμπλ» και με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 17 ασίστ οδήγησε την Οκλαχόμα στη νίκη με 93-75 επί του Μαϊάμι.

Με τον Ντανίλο Γκαλινάρι να κάνει ρεκόρ καριέρας σκοράροντας 40 πόντους, οι Νάγκετς νίκησαν 119-100 στο Ορλάντο και σημείωσαν την πρώτη επιτυχία στην ανατολική περιφέρεια μετά από έξι μήνες και συγκεκριμένα από τις 17 Νοεμβρίου 2014.

Το Φοίνιξ κρατήθηκε ζωντανό στη διεκδίκηση μιας θέσης για τα πλέι οφ επικρατώντας 98-92 του Ντάλας (3/3 απέναντι στους Μάβερικς φέτος), ενώ οι πρωταθλητές του Σαν Αντόνιο έδωσαν ένα καλό μάθημα στους φιλόδοξους Χοκς, τους οποίους νίκησαν μέσα στην Ατλάντα με 114-95 και τους υποχρέωσαν σε τρίτη συνεχή ήττα.