Στο +17 από Ρόμα η Γιουβέντους

Κυριακή, 22 Μαρτίου 2015 18:04
UPD:18:08
REUTERS/GIORGIO PEROTTINO

Οι πρωτοπόροι του καμπιονάτο νίκησαν 1-0 τη Τζένοα στο Τορίνο χάρη σε γκολ του Τέβες στο 25ο λεπτό, με τον Αργεντινό να χάνει και πέναλτι στο 62΄, αλλά οι «μπιανκονέρι» έφτασαν στους 67 βαθμούς, με τη δεύτερη Ρόμα να έχει 50 αν και με παιχνίδι λιγότερο,.

Η Γιουβέντους πλησίασε ακόμη περισσότερο και το φετινό τίτλο στο ιταλικό πρωτάθλημα, μερικές ημέρες μετά την εντυπωσιακή πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Έμπολι νίκησε 3-1 τη Σασουόλο στο «Κάρλο Καστελάνι», ξεπέρασε την αντίπαλό της στη βαθμολογία και πλησίασε τη μέση της κατάταξης με τα γκολ των Σαπονάρα (46΄, 60΄) και Μτσεντλίτζε (59΄), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει στο 49΄ με αυτογκόλ του  Ρουγκάνι.