Μπάσκετ: Ήττα-σοκ της Αναντολού Εφές ενόψει Ολυμπιακού

Κυριακή, 22 Μαρτίου 2015 15:56
UPD:16:02
EPA/ARMANDO BABANI

Η ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς υπέστη ήττα-σοκ από την Ουσάκ Σπορτίφ με 76-75, για το πρωτάθλημα Τουρκίας, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην 2η θέση με τη Νταρουσάφακα.

Με την χειρότερη δυνατή ψυχολογία θα αντιμετωπίσει η Αναντολού Εφές τον Ολυμπιακό, την ερχόμενη Πέμπτη στο ΣΕΦ για την 12η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Top 16 της Ευρωλίγκας.

Τέσσερις ημέρες πριν τον αγώνα με τους Πειραιώτες η Αναντολού πήρε προβάδισμα 10 πόντων στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, ενώ δύο λεπτά πριν το τέλος είχε το πρβάδφισμα με 75-68. Παρ΄ όλα αυτά ηττήθηκε και μένει να φανεί εάν το γεγονός αυτό θα την επηρεάσει στο μεγάλο ματς της 26ης Μαρτίου στο κλειστό του Νέου Φαλήρου.