Πέρασε από τη Σικελία η Γιουβέντους

Σάββατο, 14 Μαρτίου 2015 21:36
UPD:22:02
REUTERS/STEFANO RELLANDINI

Οι πρωτοπόροι του καμπιονάτο και επίδοξοι πρωταθλητές (και για φέτος) «μπιανκονέρι» πέρασαν από «Ρέντσο Μπαρμπέρα» με 1-0 στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής στη Serie A.

Η Παλέρμο αποδείχθηκε δυνατός αντίπαλος αλλά η Γιουβέντους έχει τις... λύσεις ακόμη και για τέτοιες περιπτώσεις στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι πρωτοπόροι του καμπιονάτο και επίδοξοι πρωταθλητές (και για φέτος) «μπιανκονέρι» πέρασαν από «Ρέντσο Μπαρμπέρα» με 1-0 στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής στη Serie A και αύξησαν τη διαφορά από τη δεύτερη Ρόμα στους 14 βαθμούς (64 - 50), με παιχνίδι περισσότερο.

Στο 60ό λεπτό ο Αλβάρο Μοράτα αντικατέστησε τον συμπατριώτη του Φερνάντο Γιορέντε. Στον πρώην επιθετικό της Ρεάλ Μαδρίτης δεν χρειάστηκαν παρά δέκα λεπτά για να αποδειχθεί ο καταλύτης του αγώνα, καθώς στο 70΄ ελίχθηκε έξω από την περιοχή των Σικελών και με εκπληκτικό αριστερό σουτ κατέστησε μάταιη την εκτίναξη του Στέφανο Σορεντίνο, γράφοντας το τελικό 0-1.