Football League: «Αέρας» στον 2ο όμιλο ο Ηρακλής

Κυριακή, 08 Μαρτίου 2015 20:22
UPD:20:22
INTIME SPORTS

Επιταχύνει στον 2ο όμιλο της Β΄ Εθνικής ο Ηρακλής, που νίκησε και την Αναγέννηση Καρδίτσας (2-0) στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής και αποσπάστηκε δέκα βαθμούς από τη δεύτερη Λαμία (51 - 41) ενώ έχει κι έναν αγώνα λιγότερο.

Απέναντι στους Θεσσαλούς ο «Γηραιός» σπατάλησε το πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη μπήκε αποφασισμένος να τελειώσει γρήγορα το παιχνίδι και τα κατάφερε χάρις στα γκολ του Λουκίνα, στο 48ο και 56ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός Βόλου, αντίθετα, δεν κατόρθωσε να κάμψει την αντίσταση του Τυρνάβου με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 εκτός έδρας, αλλά παραμένει τρίτος με 36 βαθμούς.

Με γκολ του Πάτο στο 18΄ ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε τον Φωκικό 1-0, ενώ ισόπαλες 1-1 έληξαν οι αναμετρήσεις Αιγινιακός-Πιερικός (88΄ Φερέιρα - 72΄ Καραγιαννίδης) και Απόλλωνς Καλαμαριάς-Εθνικός Σερρών (63΄ Κωστούλας - 7΄ Μούκα).