Σάββατο, 07 Μαρτίου 2015 21:48
UPD:21:49
REUTERS/Carl Recine

Με τον Τιμ Σέργουντ πια στον πάγκο η Άστον Βίλα πέτυχε δύο σερί νίκες, κάτι που είχε να συμβεί από τον Δεκέμβριο του 2014.

«Θύμα» της, κατά πολύ μεγάλη σύμπτωση, η Γουέστ Μπρομ, την οποία είχε νικήσει πριν από μερικές ημέρες με 2-1 στο πλαίσιο της πρέμιερ λιγκ, ενώ απόψε επικράτησε 2-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, περιμένοντας τον αντίπαλο που θα προκύψει από την κλήρωση της Δευτέρας.

Ύστερα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Φάμπιαν Ντελφ στο 51΄ και το έκλεισαν με τον Σκοτ Σινκλέρ στο 85΄, ενώ οι αντίπαλοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Κλαούντιο Γιάκομπ των φιλοξενούμενων στο 80΄ και του Τζακ Γκρίλις στις καθυστερήσεις.