Μεγάλα τρίποντα για Σαουθάμπτον και Άστον Βίλα

Τρίτη, 03 Μαρτίου 2015 23:45
UPD:04/03/2015 00:04
REUTERS/Darren Staples

H Άστον Βίλα έφτανε σε νίκη «οξυγόνο» επί της Γουέστ Μπρομ στο «Βίλα Παρκ» με 2-1.

Η Σαουθάμπτον παρέμεινε «όρθια» στη διεκδίκηση μιας θέσης στην πρώτη τριάδα της πρέμιερ λιγκ, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Κρίσταλ Πάλας στο πλαίσιο της (εμβόλιμης) 28ης αγωνιστικής.

Οι «άγιοι» έφτασαν στο τρίποντο χάρις στο γκολ του Σάντιο Μανέ στο 83ο λεπτό και έφτασαν στους 49 βαθμούς, ανεβαίνοντας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Την ίδια ώρα η Άστον Βίλα έφτανε σε νίκη «οξυγόνο» επί της Γουέστ Μπρομ στο «Βίλα Παρκ» με 2-1. Οι γηπεδούχοι πήραν μια νίκη που αυξάνει τις πιθανότητες παραμονής τους χάρις στο πέναλτι του Κρίστιαν Μπεντέκε στις καθυστερήσεις, που ξανάδωσε έτσι νίκη στην ομάδα του ύστερα από επτά συνεχείς ήττες!

Νωρίτερα οι «χωριάτες» είχαν προηγηθεί με τον Γκάμπριελ Αγκμπονλαχόρ στο 23ο λεπτό, ενώ είχε ισοφαρίσει στο 67ο ο Σαΐντο Μπεραχίνο.

Στο τρίτο παιχνίδι της βραδιάς Χαλ και Σάντερλαντ έμειναν στο  1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τον Νταμ Εντόι στο 15΄ και τις «μαύρες γάτες» να ισοφαρίζουν με τον Τζακ Ρόντγουελ στο 77΄.