Υδατοσφαίριση: Καμία αλλαγή στην πρώτη τετράδα

Σάββατο, 21 Φεβρουαρίου 2015 21:32
UPD:22:13
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Άνετη νίκη επί του ουραγού και «καταδικασμένου», Νηρέα Λαμίας, πέτυχε στην Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ με 16-10.

Τα φαβορί επικράτησαν στα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής της Α1 και δεν υπήρξε καμία αλλαγή στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά τους Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό, που επικράτησαν των Χίου και Γλυφάδας αντίστοιχα, ο Εθνικός πήρε μεγάλη νίκη στον Άλιμο επί του Καλαμακίου με 7-4 και παρέμεινε στην 3η θέση, ενώ στην 4η ακολουθεί η Βουλιαγμένη που δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στο Παλαιό Φάληρο (14-4).

Το ντέρμπι της αγωνιστικής έγινε στη Νέα Σμύρνη, όπου Πανιώνιος και Υδραϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 9-9. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 9-8 στην 4η περίοδο, αλλά δύο λεπτά πριν τη λήξη οι Νεοσμυρνιώτες ισοφάρισαν και το παιχνίδι δεν ανέδειξε νικητή, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στην προτελευταία θέση.

Τέλος, άνετη νίκη επί του ουραγού και «καταδικασμένου», Νηρέα Λαμίας, πέτυχε στην Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ με 16-10.