Σάββατο, 21 Φεβρουαρίου 2015 17:47
UPD:17:54
INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Φωτογραφία αρχείου.

Η ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας από τον Γιάσμικο Βέλιτς έχει μεταμορφώσει προς το καλύτερο την Επισκοπή, που μετά το «διπλό» της περασμένης εβδομάδας στην Εύβοια επί του Ηρακλή Ψαχνών νίκησε σήμερα με το εμφατικό 4-1 την Ερμιονίδα για τη 18η αγωνιστική.

Ουσιαστικά το παιχνίδι αυτό του 1ου ομίλου στη Β΄ Εθνική κρίθηκε πριν συμπληρωθεί μισή ώρα, αφού στο 14ο λεπτό ο Λάμπρου και στο 28ο ο Δελήμπασης με πέναλτι είχαν φέρει τους γηπεδούχους στο 2-0.

Στη φάση του πέναλτι, μάλιστα, αποβλήθηκε ο Κολόκας των φιλοξενούμενων, οπότε το έργο της Επισκοπής έγινε ακόμη πιο εύκολο, κι ας μείωσε ο Παβίσεβιτς στο 61΄, αφού ακολούθησαν τα γκολ των Πετράκου (75΄) και Πάλλα (78΄).

INTIME SPORTS/MOTIONTEAM

Φάση από τον αγώνα Αγροτικός Αστέρας - Τύρναβος.

Στο πλαίσιο του 2ου ομίλου ο Αγροτικός Αστέρας πήρε σημαντική νίκη απέναντι στον Τύρναβο με 2-0 και βελτίωσε τη θέση του στην κατάταξη, χάρις στα τέρματα των Χιντζίδη στο 25ο και Στεφανίδη στο 61ο λεπτό.