Σάββατο, 14 Φεβρουαρίου 2015 22:03
UPD:22:08
REUTERS/PHILIP BROWN

Πρόκριση-«καρμπόν» με εκείνη της προηγούμενης φάσης πήρε η Λίβερπουλ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «κόκκινοι» βρέθηκαν να χάνουν στο Λονδίνο από την Κρίσταλ Πάλας μετά το γκολ του Φρέιζερ Κάμπελ στο 16ο λεπτό, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μπρένταν Ρότζερς κυριάρχησαν και έφτασαν στην ανατροπή με τα τέρματα των Ντάνιελ Στάριτζ στο 50΄ και Άνταμ Λαλάνα στο 58΄.

Στις υπόλοιπες σημερινές αναμετρήσεις η Γουέστ Μπρομ νίκησε τη Γουέστ Χαμ 4-0 (20΄, 57΄ Ιντέγε, 42΄ Μόρισον, 72΄ Μπεραχίνο), η Μπλάκμπερν τη Στόουκ 4-1 (36΄, 51΄, 55΄ Κινγκ, 45΄ πεν. Γκεστέντε - 10΄ Κράουτς), ενώ η Ρίντινγκ πέρασε με 2-1 (52΄ Ρόμπσον-Κανού, 81΄ Γιακούμπου - 60΄ Μπεντ) από την έδρα της Ντέρμπι Κάουντι.