Κύπελλο Ελλάδας: Κέρκυρα-ΑΕΚ 1-1

Τετάρτη, 21 Ιανουαρίου 2015 19:40
UPD:19:50
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση της Κέρκυρας ανάμεσα στους «Φαίακες» και την ΑΕΚ για τη φάση των «16» στο Κύπελλο Ελλάδας, η οποία έληξε 1-1.

Ένα αποτέλεσμα που δίνει προβάδισμα στις πιθανότητες στην Ένωση, η οποία θα φιλοξενήσει την ομάδα του Ιονίου στο ΟΑΚΑ την επόμενη Πέμπτη (29/1).

Μέτριο ποιοτικά το πρώτο ημίχρονο, καθώς οι ευκαιρίες περιορίστηκαν σε ένα άστοχο σουτ του Καϊκούτ σε τετ α τετ με τον Ανέστη (38΄) και σε ένα ακυρωθέν γκολ του Μπρέσεβιτς στο 41΄.

Καλύτερο το δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΚ να απειλεί στο 47΄ με σουτ του Μάνταλου, ενώ στο 59΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βενέτη, ο οποίος μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-0 με δυνατό σουτ.

Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 68΄, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου η μπάλα βρήκε στο γόνατο του Φάμπιο και κατέληξε στη δεξιά γωνία του Κουτζαβασίλη.