Β΄ Εθνική: Πέρασαν από το Ρέθυμνο τα Χανιά

Παρασκευή, 16 Ιανουαρίου 2015 18:45
UPD:18:48
SHUTTERSTOCK

Ο αγώνας Καλλιθέα ­ Πανηλειακός δεν θα διεξαχθεί, ενώ ρεπό έχει ο Ηρακλής Ψαχνών.

Τα Χανιά επιβλήθηκαν με 1-0 της Επισκοπής στο Ρέθυμνο στο γειτονικό ντέρμπι της Κρήτης με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής.

Το ματς κρίθηκε στο 83ό λεπτό με το γκολ του Μαρτσάκη, χάρις στο οποίο η ομάδα των Χανίων έφτασε στους 24 βαθμούς και πλησίασε στον -1 από τη δεύτερη του πίνακα, Παναχαϊκή.

Καθοριστικό σημείο στην εξέλιξη του παιχνιδιού έπαιξε η αποβολή του Μαραθιανού μόλις στο 8ο λεπτό, γεγονός που ανάγκασε τους γηπεδούχους να παίξουν σχεδόν όλο το ματς με παίκτη λιγότερο.

Την Κυριακή θα παίξουν: Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός, Παναιγιάλειος-Φωστήρας, Απόλλων - Ερμιονίδα, Άλιμος - ΑΕΚ.