«Επαγγελματική» νίκη για Πανιώνιο, 2-1 τη Νίκη Βόλου

Κυριακή, 30 Νοεμβρίου 2014 19:19
UPD:19:39
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ

Την πιο εύκολη νίκη του στη φετινή Σούπερ Λίγκα, τουλάχιστον ως τώρα, σημείωσε ο Πανιώνιος, που επιβλήθηκε στη Νέα Σμύρνη της ουραγού Νίκης Βόλου με 2-1 και πήρε «οξυγόνο» στη βαθμολογία φτάνοντας στους 11 βαθμούς.

Εξαιρουμένης μιας προσπάθειας του Γιάννου, ο οποίος στο 10΄ είχε μια κεφαλιά που πέρασε άουτ, ο αγώνας κυλούσε στη μετριότητα ως το 29ο λεπτό, οπότε οι «κυανέρυθροι» άνοιξαν το σκορ με διπλή προσπάθεια του Φούντα, ενώ στο 42΄ το πολύ καλό σουτ του Κολοβού αστόχησε για λίγο.

Στο 48΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Κολοβού, το οποίο αξιοποίησε ο ίδιος ο επιθετικός του Πανιωνίου για να ζευγαρώσει τα τέρματα της ομάδας του.

Το παιχνίδι στη συνέχεια κύλησε χωρίς κάτι ιδιαίτερο ως το 84ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το γκολ της «τιμής» με τον Αναστασόπουλο, σε σέντρα του Μουζακίτη, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.