NBA: Εξαιρετικός Αντετοκούνμπο

Πέμπτη, 06 Νοεμβρίου 2014 12:18
UPD:12:41
EPA/TANNEN MAURY

Ο 19χρονος φόργουρντ των Μπακς ήταν εξαιρετικός εναντίον των Σικάγο Μπουλς, παρά την ήττα της ομάδας του με 95-86, καθώς σε 27 λεπτά συμμετοχής σημείωσε 13 πόντους, ενώ πήρε οκτώ ριμπάουντ και έδωσε μία ασίστ.

Νέα πολύ καλή εμφάνιση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος αρχίζει να σταθεροποιεί την απόδοσή του στο Μιλγουόκι σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο.

Ο 19χρονος φόργουρντ των Μπακς ήταν εξαιρετικός εναντίον των Σικάγο Μπουλς, παρά την ήττα της ομάδας του με 95-86, καθώς σε 27 λεπτά συμμετοχής σημείωσε 13 πόντους, ενώ πήρε οκτώ ριμπάουντ και έδωσε μία ασίστ, την ώρα που κορυφαίος των φιλοξενούμενων αναδείχθηκε ο Γκίμπσον με 23 πόντους.

Στη βοήθειά του, μάλιστα, αναφέρθηκε ο προπονητής του στα «Ελάφια», Τζέισον Κιντ, ο οποίος μίλησε με πολύ καλά λόγια γι΄ αυτόν για δεύτερη φορά σε λίγες ημέρες.

«Ο Γιάννης μάς έδωσε ενέργεια. Είμαστε μια νεανική ομάδα και τα παιδιά κάθε μέρα θα γίνονται καλύτερα» υπογράμμισε ο τεχνικός του Μιλγουόκι.

Οι Μέμφις Γκρίζλις πέτυχαν την πέμπτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες, επικρατώντας εκτός έδρας με 102-91 των Φοίνιξ Σανς. Ο Κώστας Κουφός αγωνίστηκε 12,5 λεπτά χωρίς να σκοράρει, αλλά μάζεψε πέντε ριμπάουντ και μοίρασε μία ασίστ για την ομάδα του, που είχε ηγέτη τον Μάικ Κόνλεϊ με 24 πόντους και 11 ασίστ.