Νέο «σόου» Ρονάλντο, 5-1 η Ρεάλ την Έλτσε

Τρίτη, 23 Σεπτεμβρίου 2014 22:59
UPD:24/09/2014 10:45
REUTERS/SERGIO PEREZ

Ο Ρονάλντο πήρε το… όπλο του και σκόραρε στο 28΄ (πέναλτι), 32΄, 80΄ (πέναλτι) και στις καθυστερήσεις, φτάνοντας ήδη τα 10 γκολ σε πέντε αγώνες της ισπανικής λίγκας.

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να κάνει και απόψε «πράγματα και θαύματα» στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», η Ρεάλ συνέτριψε 5-1 την Έλτσε στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της εμβόλιμης 5ης αγωνιστικής στην Ισπανία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Έντου Αλμπακάρ στο 15΄, αλλά στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο τρομερός Πορτογάλος, που σκόραρε τέσσερις φορές.

Αφού ο Γκάρεθ Μπέιλ ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα, ο Ρονάλντο πήρε το… όπλο του και σκόραρε στο 28΄ (πέναλτι), 32΄, 80΄ (πέναλτι) και στις καθυστερήσεις, φτάνοντας ήδη τα 10 γκολ σε πέντε αγώνες της ισπανικής λίγκας, ενώ η Ρεάλ σκόραρε 13 τέρματα στους δύο τελευταίους αγώνες της!