Ισόπαλος 1-1 ο ΠΑΟΚ με Αιγινιακό

Σάββατο, 06 Σεπτεμβρίου 2014 20:32
UPD:20:35

Φωτογραφία αρχείου.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο Αιγίνιο της Πιερίας ο Αιγινιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 του ΠΑΟΚ, στην πρώτη εμφάνιση του Δημήτρη Παπαδόπουλου με τη φανέλα του «Δικέφαλου».

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό, όταν ο Περέιρα έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε για το 0-1, ενώ στο 13΄ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Κουτσοσπύρου.

Δοκάρι είχε και ο ΠΑΟΚ στο 35΄ σε απευθείας κόρνερ του Μάρτενς, ενώ στη συνέχεια η κεφαλιά του Παπαδόπουλου έστειλε την μπάλλα στην αγκαλιά του Τόλιου.

Τελικά οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 62ο λεπτό, όταν ο Ναουτσέφσκι εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα του «Δικεφάλου» κι έκανε το 1-1 από κοντά.

Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι ως το τέλος του οι ομάδες διεκδίκησαν ένα δεύτερο γκολ χάνοντας κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες, με καλύτερη αυτή στο 86΄ όταν ο Κάκο έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στο δοκάρι του Αιγινιακού.