Νίκη Παναθηναϊκού (1-0) στο φιλικό με Παναιγιάλειο

Σάββατο, 19 Ιουλίου 2014 21:51
UPD:21:52
ICON PRESS/ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ

Η αναμέτρηση ήταν πάντως μέτρια σε ποιότητα και, σίγουρα, δεν αποζημίωσε τους περίπου 5.000 θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο της πελοποννησιακής ομάδας.

«Άκεφος» ο Παναθηναϊκός, νίκησε απόψε τον Παναιγιάλειο 1-0 στο Αίγιο σε φιλικό αγώνα, στον πρώτο σε ελληνικό έδαφος και ταυτόχρονα τελευταίο πριν από το πρώτο παιχνίδι με τη Σταντάρ Λιέγης.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το γκολ του Μάρκους Μπεργκ στο 9ο λεπτό, με τον Σουηδό να συνεχίζει με... κεκτημένη ταχύτητα από την περασμένη αγωνιστική περίοδο να βρίσκει δίχτυα.

Λογικό πάντως, αφού ο Γιάννης Αναστασίου δοκίμασε αρκετούς παίκτες μεταξύ των οποίων και τον Άγγλο τερματοφύλακα Στιλ, στον οποίο έδωσε μισή ώρα συμμετοχής.

Οι γηπεδούχοι βράβευσαν τους Αναστασίου, Μπεργκ, Σαραβάκο, Παπαβασιλείου, ενώ τη συνάντηση παρακολούθησε και ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος