NBA: Δεν γλιτώνουν το όνειδος οι 76ερς

Τρίτη, 25 Μαρτίου 2014 10:48
UPD:14:59
USA Today Sports/Kirby Lee

Το Μιλγουόκι του Γιάννη Αντετοκούνμπο έχασε στο Λ.Α. από τους Κλίπςερς με 106-98, με τον 19χρονο φόργουορντ να μετρά 8 πόντους.

Απέναντι στη χειρότερη ομάδα του φετινού πρωταθλήματος, τη Φιλαδέλφεια, η έως τώρα καλύτερη ήταν λογικό να μην αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα.

Ως εκ τούτου, το Σαν Αντόνιο νίκησε τους 76ερς με 113-91 αυξάνοντας το νικηφόρο σερί του σε 14 παιχνίδια, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έχαναν για 25η συνεχή φορά και με νέα ήττα στην αναμέτρηση που ακολουθεί, εναντίον του Χιούστον, θα ισοφαρίσουν το αρνητικό ρεκόρ του Κλίβελαντ από την περίοδο 2010-2011, που ήταν 26 ήττες στη σειρά.

Ακόμη πιο κοντά στα πλέι οφ βρίσκεται το Μέμφις μετά τη νίκη με 109-92 επί της Μινεσότα. Ο Κώστας Κουφός είχε 8 πόντους, 8 ριμπάουντ κι ένα μπλοκ σε 17:58 λεπτά, ενώ ο Νικ Καλάθης 2 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ κι ένα κλέψιμο στα 16:30 λεπτά που έπαιξε.

Το Μιλγουόκι του Γιάννη Αντετοκούνμπο έχασε στο Λ.Α. από τους Κλίπςερς με 106-98, με τον 19χρονο φόργουορντ να μετρά 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, μία ασίστ κι ένα κόψιμο σε 28:04 λεπτά συμμετοχής.

Δραματικό παιχνίδι έγινε στο Μαϊάμι, με τη Χιτ να επικρατεί του Πόρτλαντ στην εκπνοή χάρις στον Λεμπρόν Τζέιμς. Ο «βασιλιάς» σκόραρε 32 πόντους με το νικητήριο καλάθι που πέτυχε 11,2΄΄ πριν τη λήξη και στην τελευταία επίθεση των Μπλέιζερς ο Κρις Μπος έκοψε τον Ντέμιαν Λίλαρντ, που παίρνει σχεδόν πάντα το τελευταίο σουτ για την ομάδα του Όρεγκον.