Νίκη με ανατροπή για τη Νάπολι

Σάββατο, 08 Φεβρουαρίου 2014 23:52
UPD:09/02/2014 15:54
REUTERS/GIAMPIERO SPOSITO

Με δύο γκολ του Γκονζάλο Ιγκουαΐν στο β΄ ημίχρονο η Νάπολι επικράτησε στο «Σαν Πάολο» 3-1 της Μίλαν, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος και παρέμεινε στην τρίτη θέση.

Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν με τον Τααράμπ στο 8΄ αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Ινλέρ έφερε το παιχνίδι στα «ίσα» και στην επανάληψη «καθάρισε» για την ομάδα του Ράφα Μπενίτθ ο Αργεντινός επιθετικός, που σκόραρε στο 56΄ και το 82΄.

Τρεις βαθμούς πίσω από τους «παρτενοπέι» ακολουθεί η Φιορεντίνα, που νίκησε στο «Αρτέμιο Φράνκι» την Αταλάντα 2-0 με γκολ των Ίλιτσιτς (16΄) και Βόλσκι (86΄).

Στον τρίτο σημερινό αγώνα η Ουντινέζε δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στο «Φρίουλι» απέναντι στην Κιέβο, της οποίας επικράτησε 3-0 με τέρματα των Ντι Νατάλε (56΄), Μπρούνο Φερνάντες (74΄) και Αγκιεμάνγκ-Μπαντού (86΄).