Football League: «Σίφουνας» στα Γιαννιτσά η Κέρκυρα

Δευτέρα, 06 Ιανουαρίου 2014 18:39
UPD:18:41
ICON

Η ομάδα του Ιονίου εδραίωσε την παρουσία της στην πρώτη θέση, αυξάνοντας τη διαφορά από τη δεύτερη Νίκη Βόλου στους έξι βαθμούς.

Νέα νίκη στην πορεία της προς τη Σούπερ Λίγκα σημείωσε η Κέρκυρα, με τους «Φαίακες» να επικρατούν 4-1 εκτός έδρας της Αναγέννησης Γιαννιτσών στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο της Β΄ Εθνικής.

Η ομάδα του Ιονίου εδραίωσε την παρουσία της στην πρώτη θέση, αυξάνοντας τη διαφορά από τη δεύτερη Νίκη Βόλου στους έξι βαθμούς. Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου προηγήθηκαν στο 13΄ με τον Μπαλντοβαλίεφ, όμως οι γηπεδούχοι με τον Γιάννη Τοπαλίδη να κάνει ντεμπούτο στον πάγκο τους ισοφάρισαν στο 18΄ με τον Χαρμάνα.

Τα Γιαννιτσά, που ας σημειωθεί ότι παρατάχθηκαν με 16 ποδοσφαιριστές λόγω μαζικών αποχωρήσεων εσχάτως, άντεξαν ως το 74ο λεπτό, όταν ο Γεωργακόπουλος έκανε το 1-2. Στο 87΄ ο Καραδέμητρος πέτυχε το τρίτο γκολ της Κέρκυρας και στις καθυστερήσεις ο Μπαλντοβαλίεφ και πάλι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.