Πόλο: Πρώτη ήττα για τα κορίτσια της Βουλιαγμένης στην Ευρωλίγκα

Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2013 00:31
UPD:17:31
ICON/ΜΠΑΛΤΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με 4-1 στο ξεκίνημα του αγώνα, αλλά οι Ιταλίδες σιγά-σιγά κάλυψαν τη διαφορά κι αφού ισοφάρισαν στην τρίτη περίοδο, στο τέλος πανηγύρισαν τη νίκη (φωτογραφία αρχείου).

Πάλεψε η Βουλιαγμένη, αλλά ηττήθηκε με 13-12 από την ιταλική Οριτζόιντε Κατάνια, στον όμιλο της Ευρωλίγκας που διεξάγεται στο Μάντσεστερ.

Για την ελληνική ομάδα ήταν η πρώτη ήττα στη διοργάνωση. Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με 4-1 στο ξεκίνημα του αγώνα, αλλά οι Ιταλίδες σιγά-σιγά κάλυψαν τη διαφορά κι αφού ισοφάρισαν στην τρίτη περίοδο, στο τέλος πανηγύρισαν τη νίκη.

Σήμερα στις 12:40 (ώρα Ελλάδας) τα κορίτσια του Κώστα Δράκου θα αντιμετωπίσουν τη Λέιντεν, στον τελευταίο αγώνα της φάσης των ομίλων της Ευρωλίγκας. Τσουκαλά και Ρουμπέση πέτυχαν από 4 γκολ.