Ιταλία: «Τσίμπησε» βαθμό η Σαμπντόρια στην Τεργέστη

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2013 21:17
UPD:21:32
EPA/ANDREA LASORTE

Μετά από ματς-θρίλερ στην Τεργέστη, Κάλιαρι και Σαμπντόρια αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, ενώ η Κιέβο Βερόνα έκανε την έκπληξη κι επιβλήθηκε 2-1 της Ουντινέζε.

Μέχρι το 89ο λεπτό η Κάλιαρι κρατούσε στα χέρια της τους τρεις πολύτιμους βαθμούς με το γκολ του Έκνταλ στο 26΄, αλλά από κει και πέρα έγιναν απίθανα πράγματα. Η Σαμπντόρια ισοφάρισε με το Γκαμπιατίνι ένα λεπτό πριν το τέλος, ωστόσο, και πάλι οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κόντι.

Την τελευταία λέξη, όμως, στο παιχνίδι, είχε ο Ντε Σιλβέστρι στο 93΄ και με το γκολ που πέτυχε χάρισε τον ένα βαθμό στην ομάδα της Γένοβα.

Με γκολ του Ρετζινάλντο στο 2΄ η Ουντινέζε προηγήθηκε της Κιέβο Βερόνα, αλλά οι γηπεδούχοι πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου κατάφεραν να φέρουν τα πάνω κάτω, αρχικά με τον Πελισιέρ (14΄) και στο 40΄ με το Ριγκόνι.