Ιταλία: Νίκη για Νάπολι, ισόπαλες Τορίνο και Μίλαν

Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2013 23:53
UPD:15/09/2013 16:32
EPA/CIRO FUSCO

Ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν (Δ) σκόραρε το πρώτο γκολ της Νάπολι επί της Αταλάντα στο 71'.

Νίκη που τη διατήρησε στην κορυφή του καμπιονάτο πέτυχε η Νάπολι επί της Αταλάντα με 2-0, ενώ στο Τορίνο η Μίλαν κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Οι δύο πρώην παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης, Ιγκουαΐν και Καγεχόν, που το περασμένο καλοκαίρι αποκτήθηκαν από τη Νάπολι έδωσαν τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του ιταλικού νότου χάρη στα τέρματα που πέτυχαν στο 71΄ και 81΄ αντίστοιχα.

Ένα παιχνίδι που φαινόταν χαμένο κατάφερε να σώσει η Μίλαν. Μέχρι το 87΄ η Τορίνο βρισκόταν «αγκαλιά» με το «τρίποντο», καθώς προηγήθηκε με 2-0, αλλά ο Μουντάρι τρία λεπτά πριν τη λήξη και ο Μπαλοτέλι με πέναλτι στις καθυστερήσεις έδωσαν το βαθμό της ισοπαλίας στους «ροσονέρι».