Ήττα και αποκλεισμός για την εθνική Νέων

Παρασκευή, 07 Ιουνίου 2013 16:45
UPD:23:47
ΕΠΟ

Η «γαλανόλευκη» άντεξε 90 λεπτά, χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση του γκολκίπερ, Βασίλη Μπάρκα, που έκανε σωρεία εκπληκτικών επεμβάσεων (φωτογραφία αρχείου).

Την ήττα με 2-0 από την Ισπανία γνώρισε η εθνική ομάδα Νέων και ταυτόχρονα αποκλείστηκε από την τελική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.
Μετά την ισοπαλία με την Κροατία (1-1), το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ήθελε μόνο νίκη στο δεύτερο αγώνα της για τον 4ο όμιλο της ενδιάμεσης φάσης (elite round), που διεξάγεται στην Πολωνία, ωστόσο, δεν τα κατάφερε.

Η «γαλανόλευκη» άντεξε 90 λεπτά, χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση του γκολκίπερ, Βασίλη Μπάρκα, που έκανε σωρεία εκπληκτικών επεμβάσεων.

Στο 84΄ οι Ισπανοί είχαν δοκάρι με το Μεντράν κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωνε χωρίς τέρματα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις από τους Σεράνο και Βίκο οι Ίβηρες πήραν τη νίκη (δεύτερη συνεχόμενη στο τουρνουά).

Η ελληνική ομάδα θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της την προσεχή Δευτέρα (10/06, 19:00), απέναντι στην οικοδέσποινα Πολωνία.