Ιταλία: Η Κάλιαρι χάλασε τη φιέστα στο Τορίνο

Σάββατο, 11 Μαΐου 2013 21:09
UPD:22:42
REUTERS/GIORGIO PEROTTINO

Ο αρχηγός και τερματοφύλακας της «Μεγάλης Κυρίας» Τζιανλουίτζι Μπουφόν με το τρόπαιο

Η Κάλιαρι δεν επέτρεψε στη Γιουβέντους να συνδυάσει με νίκη τη γιορτή της απονομής του πρωταθλήματος, καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο «Juventus Arena» από την ομάδα του Αντόνιο Κόντε και με 41 βαθμούς έμεινε μόνη στην 11η θέση της κατάταξης.

Οι φιλοξενούμενοι, μάλιστα, «πάγωσαν» το γήπεδο του Τορίνο όταν άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Ιμπάρμπο, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό οι πρωταθλητές έκαναν αναγκαστική αλλαγή, με τον Κάσερες να αντικαθιστά τον τραυματία Μπαρτζάλι.

YOUTUBE/JUVENTUS

Τελικά η ισορροπία στο σκορ αποκαταστάθηκε στο 62ο λεπτό, με τον Βούτσινιτς να ισοφαρίζει σώζοντας τουλάχιστον το βαθμό για την ομάδα του, που όμως έχασε την ευκαιρία να κάνει νέο ρεκόρ συνεχών νικών και βαθμών στο πρωτάθλημα (91 από την περίοδο 2005-2006), μία αγωνιστική πριν τη λήξη του καμπιονάτο.