Προβάδισμα για τον τίτλο η Βουλιαγμένη

Τετάρτη, 08 Μαΐου 2013 20:31
UPD:20:59
ICON PRESS /ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΑΛΤΑΣ

Οι «μπέμπηδες» εδραίωσαν την επιτυχία τους χάρις στην πλήρη κυριαρχία τους στα πρώτα δύο οκτάλεπτα (3-0, 3-1), όταν με «σιδερένια» άμυνα προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 6-1.

Ανατροπή δεδομένων με το «καλημέρα» στη σειρά τελικών στην Α1 Ανδρών, αφού η Βουλιαγμένη νίκησε τον Ολυμπιακό στον Πειραιά με 7-5 και πήρε το πλεονέκτημα έδρας από τους «ερυθρόλευκους», τους οποίους υποχρέωσε στην πρώτη φετινή ήττα εντός των συνόρων.

Οι «μπέμπηδες» εδραίωσαν την επιτυχία τους χάρις στην πλήρη κυριαρχία τους στα πρώτα δύο οκτάλεπτα (3-0, 3-1), όταν με «σιδερένια» άμυνα προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 6-1. Η Βουλιαγμένη χρειάζεται άλλες δύο νίκες για να υπερασπιστεί τον τίτλο που κατάκτησε πέρυσι, ενώ ο δεύτερος αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο (19:00), στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

Για την πειραϊκή ομάδα σκόραραν οι Μάγιαρακ 3, Δελακάς και Μουρίκης, ενώ για τους «μπέμπηδες» τα γκολ σημείωσαν οι Γούνας 3, Βλαχόπουλος 2, Μυλωνάκης και Τίγκας.