Τετάρτη, 01 Μαΐου 2013 18:16
UPD:18:30
ICON Photopress/ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

(φωτογραφία αρχείου)

Ισόπαλο με σκορ 2-2 τελείωσε το φιλικό ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Ομόνοια, στο ΓΣΠ της Λευκωσίας.

Οκτώ ημέρες πριν το μπαράζ με τη Ξάνθη, που θα κρίνει ποια ομάδα θα πάρει την 6η θέση της Σούπερ Λίγκας, οι «πράσινοι» παρουσίασαν αρκετά αμυντικά κενά και σίγουρα ο Γιάννης Βονόρτας θα επιδιώξει να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας στο διάστημα που μεσολαβεί έως την προσεχή Πέμπτη (9/05).

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 12ο λεπτό, με πλασέ του Μπαρμπαρούση μετά την κεφαλιά πάσα του Τοτσέ. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό και στο 53΄ οι Κύπριοι ισοφάρισαν με τον Φρέντι, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Βελάσκες. Και πάλι η ελληνική ομάδα ήταν αυτή που προηγήθηκε με 2-1, μετά την κεφαλιά του Λαγού στο 67΄, αλλά τρία λεπτά μετά ο Αντρέ Άλβες με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.