Αγγλία: Η Γουίγκαν «φρέναρε» την Τότεναμ

Σάββατο, 27 Απριλίου 2013 19:32
UPD:19:40
REUTERS/PHIL NOBLE

Οι παίκτες της Γουίγκαν  πανηγυρίζουν την ισοφάριση στον αγώνα κόντρα στην Τότεναμ.

Η Γουίγκαν υποχρέωσε σε ισοπαλία την Τότεναμ (2-2) και αφαίρεσε αρκετές από τις ελπίδες των «πετεινών» για την κατάληψη της τρίτης θέσης, όμως το αποτέλεσμα δεν εξυπηρετεί ούτε τη γηπεδούχο που έμεινε καθηλωμένη στην τρίτη θέση από το τέλος και κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό.

Οι «Πετεινοί» άνοιξαν το σκορ με τον Μπέιλ στο 9΄, όμως η Γουίγκαν ισοφάρισε πολύ γρήγορα (11΄) με τον Μπόις και προηγήθηκε στο 49΄ με τον ΜακΜάναμαν, για να χάσει δύο «χρυσούς» βαθμούς από… «φίλια πυρά», καθώς στο 89΄ «προδώθηκε» από το αυτογκόλ του Μπόις.

Με γκολ του Πίεναρ στο 16ο λεπτό η Έβερτον νίκησε 1-0 τη Φούλαμ, που είχε βασικό τον Γιώργο Καραγκούνη (αντικαταστάθηκε στο 77΄ από τον Ρονταγιέγα) και πλησίασε την πέμπτη θέση, ενώ η Γουέστ Μπρομ πέρασε από την έδρα της Σαουθάμπτον με το επιβλητικό 3-0 (6΄ Φόρτσουν, 67΄ Λουκάκου, 77΄ Λονγκ) και η Στόουκ Σίτι νίκησε τη Νόριτς με 1-0, χάρις σε γκολ του Άνταμ στο 46ο λεπτό.