Ισόπαλες Βραζιλία και Ρωσία στο Λονδίνο

Τρίτη, 26 Μαρτίου 2013 00:25
UPD:00:27
Reuters/PAUL HACKETT

Με ισοπαλία έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στη Βραζιλία και τη Ρωσία, που διεξήχθη στο Λονδίνο. Στη φωτογραφία, ο παίκτης της εθνικής Βραζιλίας Κακά (κέντρο) τρέχει προς τη ρωσική άμυνα.

Ισόπαλη 1-1 έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στη Βραζιλία και τη Ρωσία, που διεξήχθη στο Λονδίνο και το γήπεδο της Τσέλσι, το «Στάμφορντ Μπριτζ».

Η ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι όχι μόνο έμεινε χωρίς νίκη για πέμπτη συνεχή αναμέτρηση αλλά θα πρέπει να αισθάνεται και τυχερή που απέφυγε την ήττα από το συγκρότημα του Φάμπιο Καπέλο, καθώς οι «βερντεόρο» ισοφάρισαν στο 90΄.

Η Ρωσία προηγήθηκε στο 73ο λεπτό με τον Φαϊζούλιν, σε φάση που… χάθηκε η μπάλα από το εξαιρετικό πάσινγκ γκέιμ των παικτών της.

Τελικώς η «σελεσάο», που ψάχνει να βρει την ταυτότητά της και να μονταριστεί μέσα από φιλικούς αγώνες καθώς ως διοργανώτρια δεν παίζει στα προκριματικά του Μουντιάλ, ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης με τον Φρεντ, από πάσα του Μαρσέλο.