Αγγλία: Νίκη στο «Άπτον Παρκ» και άνοδος για την Τότεναμ

Δευτέρα, 25 Φεβρουαρίου 2013 23:58
REUTERS/EDDIE KEOGH

Ο Γκάρεθ Μπέιλ με ένα εξαιρετικό σουτ, στις καθυστερήσεις της συνάντησης, χάρισε τη νίκη στους «Πετεινούς» και τους έστειλε στην τρίτη θέση της κατάταξης, πάνω από την Τσέλσι.

Με ένα συναρπαστικό αγώνα ολοκληρώθηκε η 27η ημέρα στην πρέμιερ λιγκ, που βρήκε νικήτρια την Τότεναμ επί της Γουέστ Χαμ στο «Άπτον Παρκ» με 3-2.

Η ομάδα του Αντρέ Βίλας-Μπόας προηγήθηκε με τον Μπέιλ (έφτασε στα 15 γκολ φέτος) στο 13΄, ισοφαρίστηκε από το πέναλτι του Κάρολ στο 25΄ και βρέθηκε να κυνηγά μετά το γκολ του Κόουλ στο 58΄, αλλά ο Σίγκουρντσον στο 76΄ έκανε το 2-2, για να έρθει το φινάλε που προαναφέρθηκε.