Ιταλία: Έπιασε δουλειά ο «Σούπερ Μάριο»

Κυριακή, 03 Φεβρουαρίου 2013 23:56
EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Στο ντεμπούτο του με τους «ροσονέρι» ο Ιταλός διεθνής επιθετικός σημείωσε και τα δύο γκολ επί των «φριουλάνι».

Άνοιξε λογαριασμό στη Μίλαν από το πρώτο κιόλας παιχνίδι του ο Μάριο Μπαλοτέλι, που οδήγησε την ομάδα του Σίλβιο Μπερλουσκόνι στη νίκη επί της Ουντινέζε με 2-1.

Στο ντεμπούτο του με τους «ροσονέρι» ο Ιταλός διεθνής επιθετικός σημείωσε και τα δύο γκολ επί των «φριουλάνι», στο 25ο λεπτό και στις καθυστερήσεις με πέναλτι, έστω και αν παράβαση επί του Ελ Σαραουΐ, στη δεύτερη περίπτωση, υπήρχε μόνο στη φαντασία του διαιτητή Βαλέρι.

Η Ουντινέζε είχε «παγώσει» προσωρινά το «Σαν Σίρο», ισοφαρίζοντας με τον Πίντσι στο 55ο λεπτό. Η ομάδα του Μασιμιλάνο Αλέγκρι έφτασε την Ίντερ στην τέταρτη θέση, ενώ απέχει πια μόλις τρεις βαθμούς από την τρίτη Λάτσιο (43 έναντι 40 οι βαθμοί) και μπορεί να ελπίζει βάσιμα σε έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.