Champions League Βόλεϊ: Αποκλείστηκε ο Ηρακλής

Πέμπτη, 19 Ιανουαρίου 2012 16:19

Στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων, ο «Γηραιός» ήθελε μόνο νίκη στο Βέλγιο επί της Νόλικο, ωστόσο, ηττήθηκε πολύ εύκολα από τους γηπεδούχους με 3-0 σετ και αποχαιρέτησε νωρίς τη διοργάνωση (25-17, 25-14, 25-16).

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, που αγωνίστηκε χωρίς τον Κουβανό, Ντεσπέιν, δεν μπόρεσε σε καμία στιγμή του αγώνα να κοντράρει τον αντίπαλό της και παραδόθηκε άνευ όρων.

Έμειναν εκτός Ολυμπιακός, Μαρκόπουλο

Στην φάση των «32» του Challenge Cup σταμάτησε η εφετινή ευρωπαϊκή πορεία των γυναικείων ομάδων, του Ολυμπιακού και του Μαρκόπουλου.

Οι «ερυθρόλευκες» μετά την ήττα τους με 3-0 στο Βέλγιο, έχασαν και στου Ρέντη από τη Γάνδη με το ίδιο σκορ (16-25, 16-25, 22-25) και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.

Το ίδιο έγινε και με το Μαρκόπουλο, που ηττήθηκε 3-1 σετ (29-27, 13-25, 22-25, 16-25) από τις Κάννες κι αποκλείστηκε με δύο ήττες.