Σούπερ Λίγκα: Παναιτωλικός-Κέρκυρα 1-1

Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2012 17:22
UPD:23/01/2012 15:06

Το τελικό 1-1 οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στον Ανασταστόπουλο. Ο τερματοφύλακας των «Φαιάκων» επενέβη σωτήρια όσες φορές χρειάστηκε, νικήθηκε από την «ασβεστένια βούλα» από τον Καμαρά, αλλά ο Γραμμόζης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ χάρισε τον πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του Γκράθια.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν από το ξεκίνημα, έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, αλλά είχαν την ατυχία να πέσουν σε έναν εκπληκτικό Αναστασόπουλο. Παρ’ όλα αυτά προηγήθηκαν με το πέναλτι του Καμαρά, ωστόσο, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ ο Γραμμόζης έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Μπάμπη Τεννέ πίεσαν για το δεύτερο γκολ, χωρίς να τα καταφέρουν απέναντι σε μία ομάδα που κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να μην χάσει και το πέτυχε. Το γκολ του Αναστασιάδη στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε σωστά, καθώς ο αμυντικός του Παναιτωλικού ήταν εκτεθειμένος και θα έπρεπε να αφήσει τη μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα μετά το πλασέ του Καμαρά.