Γιουρόπα Λιγκ-Ισόπαλος 1-1 ο Αστέρας Τρίπολης με τη Μαρίτιμο

Πέμπτη, 02 Αυγούστου 2012 22:51
UPD:22:58

Η ομάδα της Αρκαδίας ήταν αρκετά καλή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ωστόσο, «προδόθηκε» από ένα στιγμιαίο λάθος της άμυνας κι έτσι σε μία εβδομάδα στην Πορτογαλία (9/08) θα πρέπει να πετύχει οπωσδήποτε γκολ και να μην χάσει, προκειμένου να βρεθεί στην κλήρωση της φάσης των πλέι οφ.

Μετά από τα πρώτα 45 λεπτά, διάστημα στο οποίο οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε παιχνίδι κέντρου και ελάχιστα στη δημιουργία φάσεων, στο ξεκίνημα της επανάληψης οι Αρκάδες ευτύχησαν να προηγηθούν. Από ωραία ενέργεια και σέντρα του Ναβάρο, ο Ράγιος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του γκολκίπερ της Μαρίτιμο και με σουτ έκανε το 1-0 (48΄).

Κι ενώ οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς, στο 72΄ ο Χουανίτο έκανε λάθος εκτίμηση της μπάλας, ο Φιδέλις τον πέρασε στο σπριντ και πλάσαρε τον Μπαντή (1-1).