Σούπερ Λίγκα: Ιδανικό ξεκίνημα ο Ατρόμητος, 2-0, στην Κέρκυρα

Κυριακή, 26 Αυγούστου 2012 21:05
UPD:21:18

Ένα ημίχρονο στάθηκε αρκετό για τον Ατρόμητο να πετύχει δύο γκολ και να πάρει σχετικά άνετα το «τρίποντο». Ο Σουμπίνιο στο 14΄ άνοιξε το σκορ με το πρώτο του γκολ από τότε που υπέγραψε στην ομάδα του Περιστερίου, ενώ δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Φυτανίδης πέτυχε το 2-0, εκμεταλλευόμενος το ολέθριο λάθος του γκολκίπερ της Κέρκυρας, Αναστασόπουλου.

Η ομάδα του Μπάγεβιτς μετά τα δύο γκολ που σημείωσε «κατέβασε» το ρυθμό της και στο δεύτερο ημίχρονο κράτησε πολύ εύκολα το υπέρ της αποτέλεσμα.

Η Κέρκυρα σίγουρα προβλημάτισε με την εμφάνισή της, καθώς θα περίμενε κανείς ότι στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν και μέσα στην έδρα της θα ήταν αν μη τι άλλο πιο επικίνδυνη. Ένα σουτ του Διαμαντόπουλου στο 83΄ που απέκρουσε ο Ιτάνζ ήταν ό,τι καλύτερο είχε να επιδείξει στα 45 λεπτά της επανάληψης το συγκρότημα του Ακη Μάντζιου.