Κύπελλο Ελλάδας: Στο «ρελαντί» ο Ολυμπιακός, 2-0 την Παναχαϊκή

Τετάρτη, 28 Νοεμβρίου 2012 22:27
UPD:22:36

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν το γκολ του Ραφίκ Τσιμπούρ στον αγώνα με την Παναχαϊκή.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης σε όλη τη διάρκειά της και πίεσαν αρκετά τους φιλοξενούμενους, που αντέταξαν οργανωμένη άμυνα. Στις λιγοστές ευκαιρίες που είχαν οι παίκτες του Λεονάρντο Ζαρντίμ στο πρώτο ημίχρονο οι Τζιμπούρ και Πάντελιτς αποδείχθηκαν άστοχοι, με αποτέλεσμα οι ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα στο 0-0.

Όλα απλοποιήθηκαν όμως στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν μόλις στο 47ο λεπτό στο φάουλ του Φουστέρ ο Τζιμπούρ με κεφαλιά έκανε το 1-0. Από κεφαλιά σε στημένη μπάλα, επίσης, προήλθε και το δεύτερο γκολ της πειραϊκής ομάδας, με τον Μήτρογλου να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 71΄, ύστερα από κόρνερ του Βλαχοδήμου.