Σούπερ Λίγκα: Στην τρίτη θέση ο Ατρόμητος

Σάββατο, 08 Δεκεμβρίου 2012 21:22
UPD:09/12/2012 16:55

Ο Σκόνδρας άνοιξε το σκορ στο 12΄ για τον Ατρόμητο

Το 6ο εφετινό «τρίποντο» έφερε την ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς στην τρίτη θέση της βαθμολογίας («συγκατοικεί» με τον Αστέρα Τρίπολης που παίζει αύριο με τον Άρη), ενώ για τους Κρητικούς ήταν η τρίτη ήττα στα τελευταία 4 ματς (έχει και μία ισοπαλία). Μετά το γκολ του Βραζιλιάνου, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αρχηγός των Κρητικών, Μανόλης Μονιάκης, για διαμαρτυρία προς το διαιτητή Δελφάκη.

Θρίλερ ήταν ο αγώνας στο Περιστέρι, καθώς ο ΟΦΗ απάντησε δύο φορές στα γκολ των γηπεδούχων, ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει βαθμό. Ο Σκόνδρας άνοιξε το σκορ στο 12΄, αλλά στο 21΄ ο Περογαμβράκης με πολύ όμορφο πλασέ πάνω στην κίνηση έκανε το 1-1. Ο Καραμάνος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του Μπάγεβιτς στο 63΄, αλλά ο Κουτσιανικούλης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Σκόνδρα και ισοφάρισε τρία λεπτά πριν το τέλος. Αυτός που «μίλησε τελευταίος», όμως, ήταν ο Μπρίτο, ο οποίος αφού κέρδισε τις κόντρες στην περιοχή πλάσαρε σε άδεια εστία, στο 89ο λεπτό, χαρίζοντας στην ομάδα του Περιστερίου τη σπουδαία νίκη.