Κύπελλο Ελλάδας: Ο «φονέας των γιγάντων» άφησε εκτός τον Πανιώνιο

Τετάρτη, 19 Δεκεμβρίου 2012 21:56
UPD:22:07

Οι «κυανέρυθροι» φάνηκε ότι θα έχουν ένα εύκολο βράδυ, καθώς προηγήθηκαν γρήγορα με 2-0. Ο Ντούνης σκόραρε στο 13ο και 21ο λεπτό υπερκαλύπτοντας τη διαφορά του πρώτου αγώνα, ενώ στάθηκαν άτυχοι σε δύο περιπτώσεις καθώς στο 12΄ ο Μενδρινός και στο 45΄ ο Γουνδουλάκης είδαν τις προσπάθειές τους να σταματούν στο δοκάρι του Μπότου.

Ο Φωστήρας έγινε απειλητικός στο 67΄ με το φάουλ του Δωροβίνη που ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Περιστερίδη, για να φτάσει στο γκολ με τον έμπειρο Κάμπα στο 78ο λεπτό, ο οποίος είχε σημειώσει και το τέρμα της πρώτης αναμέτρησης.

Αμέσως μετά ο σκόρερ της ομάδας του Ταύρου αποβλήθηκε, επειδή πανηγύρισε το γκολ εκτός του αγωνιστικού χώρου. Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα, όμως, και τις ευκαιρίες που έχασαν, οι «κυανέρυθροι» δεν κατόρθωσαν να σημειώσουν το γκολ της πρόκρισης.