Κύπελλο Ελλάδας: Βραδινή προπόνηση για τον Λεβαδειακό

Πέμπτη, 20 Δεκεμβρίου 2012 22:10
UPD:22:24

Ο Λεβαδειακός νίκησε έυκολα με 5-0 τον Πιερικό και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας (φωτογραφία αρχείου).

Οι γηπεδούχοι ήταν αδύνατον να προβάλουν αντίσταση απέναντι σε έναν αντίπαλο από τον οποίο τους χώριζε διαφορά κλάσης και ποιότητας. Οι «πράσινοι» της Βοιωτίας είχαν ασταμάτητο τον Βασιλείου, με το νεαρό επιθετικό να σημειώνει χατ τρικ στην καλύτερη εφετινή εμφάνισή του.

Ο Βασιλείου έκανε το 0-1 στο 3ο λεπτό και διπλασίασε στο 32΄, ενώ έξι λεπτά μετά την έναρξη του β΄ ημιχρόνου σκόραρε με κεφαλιά το τρίτο προσωπικό τέρμα του. Το 0-4 προήλθε από «φίλια πυρά» του Δήμου (58΄), για να βάλει την «πινελιά» του ο Λισγάρας στο 88ο λεπτό. Στους «16» ο Λεβαδειακός θα αντιμετωπίσει την Κέρκυρα.