Α1 Πόλο: Στο 1-1 η σειρά των τελικών Ολυμπιακού-Βουλιαγμένης

Σάββατο, 28 Μαΐου 2011 21:12

Η Βουλιαγμένη νίκησε με 10-9 τον Ολυμπιακό στην παράταση στο κολυμβητήριο του Λαιμού και έφερε στα ίσια τη σειρά των τελικών της Α1 Πόλο των ανδρών.

Οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν το προβάδισμα με 9-8 μέχρι και τέσσερα δεύτερα πριν το τέλος της αναμέτρησης. Σε εκείνο το σημείο ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι (για το οποίο υπήρξε έντονη αντίδραση από πλευράς Βουλιαγμένης) και με τον Αφρουδάκη ισοφάρισε, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Στον έξτρα χρόνο και πάλι οι δυο ομάδες πάλεψαν μέχρι εσχάτων, όμως με το τρίτο προσωπικό τέρμα του Καρούντζου η Βουλιαγμένη πήρε τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 4-4, 2-2.

Η παράταση: 1-0, 0-0.

Βουλιαγμένη (Τεό Λοράντος): Καρούντζος 3, Βλαχόπουλος 1, Γούνας 3, Ελμισιάν 2, Κατσαούνης 1,

Ολυμπιακός (Βαγγέλης Πάτερος): Φουντούλης 1, Κολόμβος 1, Μυλωνάκης 1, Ντόσκας 2, Κομάντινα 1, Δελακάς 1, Αφρουδάκης 2.