Α1 Βόλεϊ: Δεύτερη νίκη με 3-2 η ΕΑ Πατρών

Δευτέρα, 07 Νοεμβρίου 2011 19:59
UPD:21:42

Οπως και στην πρεμιέρα της Α1 Βόλεϊ, όταν είχε επικρατήσει του ΠΑΟΚ με 3-2 σετ, έτσι και σήμερα η ΕΑ Πατρών πήρε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, πάλι στο ται μπρέικ.

Αυτή την φορά θύμα της ήταν ο Αρης εκτός έδρας (25-19, 25-21, 16-25, 21-25, 11-15) στον προτελευταίο χρονικά αγώνα της 4ης ημέρας του πρωταθλήματος.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα της Θεσσαλονίκης γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα με 3-2 σετ, αν και προηγήθηκε και τις δύο φορές με 2-0 (το ίδιο συνέβη και την περασμένη Τετάρτη με τη Λαμία στον εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής).

Πέρασε από τη Σύρο ο Ολυμπιακός

Μεγάλη νίκη με 3-1 σετ πέτυχε ο Ολυμπιακός στη Σύρο επί του Φοίνικα (21-25, 21-25, 25-19, 22-25), στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν σχετικά εύκολα τα δύο πρώτα σετ, ενώ οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο τρίτο. Στο τέταρτο παίχτηκε πολύ καλό βόλεϊ, με τους παίκτες του Γιάννη Καλμαζίδη να φτάνουν στη νίκη, που ήταν η 3η στο πρωτάθλημα.

Για τους νησιώτες ήταν η πρώτη εφετινή ήττα.