Champions League Πόλο: Ήττες για Ολυμπιακό και Βουλιαγμένη

Τετάρτη, 09 Νοεμβρίου 2011 21:12

Tην πρώτη τους ήττα στo Champions League γνώρισαν οι «ερυθρόλευκοι».

Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στη διοργάνωση (στην πρεμιέρα είχαν νικήσει τη Βουλιαγμένη), στο Μαυροβούνιο από τη Μπούντβα με 8-5. Αν και η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου προηγήθηκε 4-2 και 5-3 περίπου τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 5-5 με το κλείσιμο του δεύτερου οκτάλεπτου. Το δεύτερο μέρος ήταν εφιαλτικό για τους Πειραιώτες που δέχτηκαν τρία γκολ, χωρίς να μπορέσουν να πετύχουν ούτε ένα!

Πάλεψε η Βουλιαγμένη, αλλά γνώρισε την δεύτερη διαδοχική ήττα της στο Champions League, αυτή την φορά εντός έδρας από την κροατική Πριμόριε Ριέκα με 10-8. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο οκτάλεπτο κι έτσι το έργο της ομάδας του Λαιμού για πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης είναι εξαιρετικά δύσκολο.