Football League: Παραμένει χωρίς νίκη ο Θρασύβουλος

Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2011 19:46
UPD:20:59

Παρότι η ομάδα της Φυλής υποδεχόταν στην έδρα της του Θεσσαλονικείς, οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα κατάφεραν να πάρουν το διπλό χάρη στο γκολ του Ασπιρίδη στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, στο 1-1 έμειναν Βύζας και Καλλονή στα Μέγαρα σε ένα ματς που διεξήχθη υπό αντίξοες συνθήκες, λόγω του κάκιστου αγωνιστικού χώρου.

Ο Πλάτανος στο 61' έδωσε το προβάδισμα στου γηπεδούχους, όμως οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό με την ισοφάριση του Βλαστέλλη στο 750 λεπτό.

Τέλος, ο Πιερικός με τα χίλια ζόρια κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Αναγέννησης Γιαννιτσών και να πάρει το τρίποντο με 1-0. Το μοναδικό τέρμα στη συνάντηση ήρθε τσο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κοντεών.