Premier League: Νικήτρια στο τέλος η Γιουνάιτεντ

Σάββατο, 06 Νοεμβρίου 2010 21:58

Με γκολ του Γι Σουνγκ Παρκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ λύγισε την αντίσταση της Γουλβς στο Ολντ Τράφορντ, παίρνοντας της νίκη με 2-1.

Ο Κορεάτης επιθετικός ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον, καθώς άνοιξε το σκορ για τους «διαβόλους» στα τελειώματα του πρώτου μέρους, για να έρθει ο Μπλέικ να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους στο 66'.

Στις καθυστερήσεις χτύπησε και η Φούλαμ για να πάρει με γκολ του Χάνγκελαντ το βαθμό της ισοπαλίας από την 'Αστον Βίλα, η οποία είχε προηγηθεί με 0-1 χάρη σε τέρμα του 'Αλμπριγκτον.

Τρεις μέρες μετά τον μεγάλο της θρίαμβο επί της Ίντερ στο Champions League η Τότεναμ έγινε παιχνιδάκι στα χέρια της Μπόλτον, από την οποία ηττήθηκε με 4-2 στο Reebok Stadium.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

Σάββατο (6/11)

Μπόλτον-Τότεναμ 4-2 (31’, 76’ πεν. Ντέιβις, 56’ Στέινσον, 90+4’ Πετρόφ-79’ Χάτον, 87’ Παβλιουτσένκο)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γουλβς 2-1 (45', 93' Παρκ - 66' Μπλέικ)

Μπλάκπουλ-Έβερτον 2-2 (10' Έιρντλεϊ, 48' Βόχαν - 13' Κέιχιλ, 50' Κόλεμαν)

Μπλάκμπερν-Γουίγκαν 2-1 (58' Πέντερσεν, 67' Ρόμπερτς - 74' Ενζόγκμπια)

Φούλαμ-Άστον Βίλα 1-1 (94' Χάνγκελαντ - 41' Άλμπριγκτον)

Μπέρμιγχαμ-Γουέστ Χαμ 2-2 (64' Ζερόμ, 73' Ρίντγουελ - 48' Πικιό, 58' Μπεχράμι)

Σάντερλαντ-Στόουκ 2-0 (9', 86' Γκίαν)