Σούπερ Λίγκα: Πανιώνιος-Ηρακλής 1-0

Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2010 16:54
UPD:17:29
ΑΠΕ-ΜΠΕ/LATO KLODIAN

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο Πανιώνιος, με 1-0 εντός έδρας επί του Ηρακλή, παίρνοντας έτσι άλλη μια βαθιά ανάσα στην προσπάθειά του να ξεκολλήσει από τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Γηραιός μπορεί να εντυπωσίασε με το επιθετικό του παιχνίδι πριν μια εβδομάδα στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό, όμως την Κυριακή το μεσημέρι παγιδεύτηκε στο παιχνίδι των ψυχωμένων κυανέρυθρων, που έδειξαν να θέλουν τη νίκη πάση θυσία.

Οι Νεοσμυρνιώτες πίεσαν από το πρώτο ημίχρονο, όμως το γκολ γι' αυτούς ήρθε στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 69'. Ο Μπάλαμπαν με όμορφη ενέργεια έσωσε τη μπάλα πριν βγει άουτ, γύρισε στον Κοντοέ και εκείνος σέντραρε για τον Κούκετς, ο οποίος με έξυπνη γυριστή κεφαλιά έκανε το 1-0, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Ο Ηρακλής δεν φάνηκε να μπορεί να βγει μπροστά για να διεκδικήσει την ισοφάριση, ενώ στον Πανιώνιο, έχοντας πετύχει το γκολ που έψαχναν, αποφάσισαν να μη ρισκάρουν.