Basketball Champions League: Οδυνηρή εντός έδρας ήττα για την ΑΕΚ

Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2022 23:37
UPD:23:40
Eurokinissi Sports/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE / ΑΕΚ - ΒΟΝΝΗ (ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)

Το κακό τρίτο δεκάλεπτο οδήγησε την ΑΕΚ στην πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα και δεύτερη στο Basketball Champions League.

Η Ένωση ηττήθηκε από τη Βόννη με 66-73 για την 3η αγωνιστική της διοργάνωσης, υποχώρησε στο 1-2 στον όμιλό της και βλέπει το δρόμο της πρόκρισης να γίνεται λίγο πιο δύσκολος.

Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσίασαν δύο διαφορετικά πρόσωπα στο παιχνίδι, καθώς στο πρώτο μέρος είχαν τον απόλυτο έλεγχο χτίζοντας διαφορές που έφτασαν ακόμη και στους 17 πόντους.

Στην τρίτη περίοδο όμως η γερμανική ομάδα επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της έκανε την ανατροπή και έβαλε τις βάσεις για τη δεύτερη φετινή της νίκη στο BCL.

Οι Γερμανοί έκαναν επιμέρους 29-10 και συντήρησαν το προβάδισμα, αφού η ΑΕΚ δεν είχε λύσεις από βασικά όπλα της, αφού ο Φρέιζιερ μοίρασε μεν 13 ασίστ αλλά έμεινε άποντος.