Ο Αστέρας Τρίπολης θα ζητήσει παράσταση στην ΚΕΔ για τη διαιτησία με Ατρόμητο

Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου 2022 13:04
UPD:13:10
INTIME SPORTS/ © Intime p.a.

Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε στην παράταση (1-3) από τον Ατρόμητο κι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά για τους Αρκάδες υπάρχει και... τρίτο ημίχρονο.

Αυτό αφορά στη διαιτησία του διαιτητή Κουτσιαύτη, τον οποίο οι Πελοποννήσιοι κατηγορούν για την απόδοσή του και προαναγγέλουν ότι θα ζητήσουν παράσταση για το θέμα, ενώπιον της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας.

Η ανακοίνωση:

«Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ στα 16 χρόνια που βρίσκεται στην Super League έχει αποδείξει ότι δεν ασχολείται με τη διαιτησία, πιστεύοντας ότι έτσι βοηθά το δύσμοιρο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Τώρα, όμως, αναγκαζόμαστε να το κάνουμε για να συγχαρούμε τον διαιτητή Κουτσιαύτη, ο οποίος στον αγώνα με τον Ατρόμητο εκτέλεσε ΑΡΙΣΤΑ το έργο του.

Για τον λόγο αυτό θα ζητήσουμε να παραστούμε επειγόντως στην ΚΕΔ/ΕΠΟ, προκειμένου να αποδείξουμε τις δύσκολες αποφάσεις που πήρε σε εύκολες φάσεις στον αγώνα (όπως φάουλ-κόκκινη κάρτα, πέναλτι και άλλες).»