Premier League: Νίκες για Άστον Βίλα και Φούλαμ

Σάββατο, 17 Σεπτεμβρίου 2022 00:08
UPD:00:58

Με δύο παιχνίδια το βράδυ της Παρασκευής ξεκίνησε η 8η αγωνιστική της Premier League. Η Άστον Βίλα νίκησε την Σάουθαμπτον 1-0 ενώ η Φούλαμ πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ με 3-2.

Στο παιχνίδι του Villa Park, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον Ράμσει στο 41' και να κρατήσουν μέχρι τέλους το υπέρ τους αποτέλεσμα. Με αυτό το ''τρίποντο'' ανέβηκαν στη 13η θέση με 7 βαθμούς.

Στην αναμέτρηση του City Ground, η Νότιγχαμ άνοιξε το σκορ με τον Αβονίγι στο 11'. Η Φούλαμ απάντησε με τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά(54'-60') στο δεύτερο ημίχρονο. Ανταραμπόγιο, Παλίνια και Ριντ έφεραν το ματς στο 3-1 για τους φιλοξενούμενους. Το μόνο που κατάφερε η Φόρεστ ήταν να μειώσει στο τελικό 3-2 με τον Ο' Μπράιεν στο 77'. Η Φούλαμ ανέβηκε στην στην 6η θέση με 11 βαθμούς ενώ η Νότιγχαμ παράμεινε προτελευταία με 4.