Πάρτι ο Ατρόμητος στη Νίκαια

Σάββατο, 10 Σεπτεμβρίου 2022 23:41
UPD:23:49

Με ένα οκτάλεπτο… φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος έφερε τούμπα το ματς με τον Ιωνικό, σκόραρε τρεις φορές και μετέτρεψε την αναμέτρηση με τον Ιωνικό σε παράσταση για ένα ρόλο. Η ομάδα του Περιστερίου επιβλήθηκε 4-1 και έβαλε στο σακούλι ακόμη τρεις βαθμούς, ανεβαίνοντας στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Στο πρώτο μέρος το ματς είχε πολύ καλό ρυθμό και στο 38’ με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μεντόζα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ο Ατρόμητος ήταν καταιγιστικός και μέσα σε οκτώ λεπτά σκόραρε τρεις φορές. Ο Κεσχρίντα στο 53’, ο Φριντζόνσον στο 55’ και ο Ρομπάιγ στο 61’ έκαναν το 3-1 για το «αστέρι».

Το κερασάκι για τους φιλοξενούμενους έβαλε ο Τζαβίδας στις καθυστέρησεις του αγώνα.