Ο Φούντας «έσωσε» Ντι Σι Γιουνάιτεντ και Ρούνεϊ

Δευτέρα, 01 Αυγούστου 2022 12:57
UPD:12:59

Ο Ταξιάρχης Φούντας διαπρέπει στην αμερικανική επαγγελματική Λίγκα (MLS), καθώς η σχέση του με τα αντίπαλα δίχτυα έχει εξελιχθεί σε... στενή επαφή.

Ο Έλληνας διεθνής επιθετικός της Ντι Σι Γιουνάιτεντ πρωταγωνίστηκε και στην αναμέτρηση της ομάδας του με τους Ορλάνο Πάιρατς, βοηθώντας τη να φτάσει σε μια ανέλπιστη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Ούρσο Τζούνιορ και κρατούσαν το προβάδισμα έως τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Στο πρώτο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Ντάρκιν ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Φούντας «έγραψε» το 2-1 σκοράροντας για 11η φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Ταυτόχρονα, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του κάνοντας ευτυχισμένο το νέο προπονητή της, Γουέιν Ρούνεϊ, ο οποίος ξεκίνησε με το «δεξί» στον πάγκο της DC Γιουνάιτεντ.